Fundacja ECOTEXTIL bezpłatnie wypożycza sprzęt rehabilitacyjny dla osób niepełnosprawnych w postaci:

  • trójkołowych rowerów;
  • wózków inwalidzkich;
  • kuli łokciowych;
  • balkoników ortopedycznych;
  • łóżek rehabilitacynych.

Sprzęt rehabilitacyjny jest dostępny bezpłatnie dla osób prywatnych. Aby wypożyczyć konkretną rzecz, dana osoba powinna wypełnić formularz dostępny na stronie internetowej fundacji www.ecotextil.pl po zatwierdzeniu wniosku kurier dostarczy go bezpośrednio do domu. Sprzęt można wypożyczyć na okres od 2 do 6 miesięcy, jeśli sprzęt nadal będzie potrzebny okres wypożyczenia można przedłużyć. Wypożyczający ponosi jedynie koszt związany z dostarczeniem i odebraniem sprzętu.

Wypożyczalnia sprzętu jest formą pomocy osobom niepełnosprawnym, ale również sposobem na podziękowanie wszystkim ludziom, którzy oddają niepotrzebną odzież do specjalnych pojemników. To dzięki środkom pochodzącym z recyklingu tekstyliów fundacja może udostępniać osobom niepełnosprawnym niezbędny im sprzęt ułatwiający codzienne funkcjonowanie.

W przypadku pytań można się kontaktować telefonicznie: 600 854 648, 600 811 976 lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.